Menu główne

Projekt aranżacji wnętrz mieszkania 70m2 - Łódź

Projekt aranżacji wnętrz mieszkania o powierzchni ok 70m2 dla dwóch osób, obejmujący salon z kuchnią, przedpokój, łazienkę i sypialnię. Rozwiązania funkcjonalne, a jednocześnie fundament dalszych rozwiązań, koncentrowały się na znalezieniu przestrzeni dla dwufunkcyjnej części jadalnej - stół dostępny od strony salonu i barek z krzesłami od strony kuchni - tak by obie części były powiązane ze sobą. Kuchnia zaś miała stanowić odrębną, wydzieloną strefę . Brakowało również miejsca na telewizor, co było warunkowane przez istniejącą sofę narożnikową o dużych gabarytach nie dających żadnej alternatywy w ustawieniu.

Zabudowa, która powstała na granicy kuchni i salonu mieści w sobie barek, szafki, zabudowę wysoką z lodówką oraz ściankę TV.

Oryginalnie mała strefa wejściowa do mieszkania, przechodząca od razu w korytarz prowadzący do sypialni i łazienki została poszerzona optycznie dzięki zastosowaniu lustra, zaprojektowane zostały również funkcjonalne schowki na klucze, torebki oraz siedzisko wkomponowane w zabudowę garderobianą w ciągu komunikacyjnym.

Projekt łazienki musiał uwzględnić potrzebę umieszczenia dużej umywalki oraz miski WC z bidetem na dość niewielkiej przestrzeni, oraz możliwie jak najwięcej miejsc do przechowywania przy jednoczesnym zachowaniu minimalizmu i przestronności.